Podlahy a jejich renovace

zpět na rekonstrukce

Pokud nejste spokojeni se vzhledem své podlahy v kuchyni, koupelně, nebo jiné místnosti vašeho bytu, je možná rekonstrukce vaší podlahy. Pokud jste již při pokládce vaší podlahy přemýšleli o její životnosti, pak můžete svou podlahu renovovat.

Rekonstrukce

Podlahy můžeme rozdělit do dvou kritérií. První kritérium je podlahy podle materiálu a jeho kombinace, druhé pak způsob připevnění podlahy k podkladu. Jednotlivé druhy podlah mají své výhody a nevýhody. Vyplatí se nepodcenit výběr vhodného typu podlahy a způsobu její pokládky pečlivě zvážit.

Jednotlivé typy podlah a způsoby, kterým lze podlahy pokládat.

Rozdělení podlah dle materiálu
Dřevěné podlahy
Masívní podlahy z prken - dřevěné
Dřevěné lamelové podlahy 3-vrstvé
Dřevěné parkety
Dřevěné parkety 3-vrstvé
Parketové vlysy
Zámecké kazetové parkety
Mozaikové parkety
Laminátové podlahy
Korkové podlahy
Bambusové podlahy
Masívní bambusové parkety
Bambusové parkety 2-vrstvé
Bambusové parkety 3-vrstvé
Bambusová mozaika
Podlahy z linolea Linoleum a Marmoleum
Podlahy vinylové - podlahy z PVC
Kamenné podlahy
Betonové podlahy

Rozdělení podlah dle pokládky
Podlahy celoplošně lepené
Podlahy na roštech
Podlahy plovoucí

Rekonstrukce bytů, kuchyní, i s dodávkou nábytku, kuchyňských linek a spotřebičů. Rekonstrukce bytů, kuchyní, i s dodávkou nábytku, kuchyňských linek a spotřebičů.

Renovace

Renovace korkové podlahy

Natírání korkové, často používané podlahy je nutné. Obdobně jako například u dřeva, je po určité době nutné povrchovou úpravu obnovit.

Renovace dřevěné podlahy

U podlah dochází k opotřebení, škrábance, poškození, nebo povrchová úprava zestárne a ztratí svou původní svěžest a barvu. U dřevěné podlahy můžete prodloužit její životnost renovací. Renovací také vrátíte podlaze původní svěžest, barvu a zmizí všechny skvrny a budete mít z ní pocit nové podlahy. U dobré dřevěné podlahy je možné renovaci opakovat několikrát. Zde je rozhodující výška horní vrstvy podlahové krytiny a nezanedbatelná je i tvrdost. Tuto skutečnost už můžete brát v úvahu při výběru podlahy při první pokládce. Dle rozsahu a charakteru poškození je pak zvolen postup renovace podlahy.

Renovace podlah bez výměny nebo opravy nosné konstrukce

Pokud je nosná konstrukce nepoškozená a podlahy nemají hluboké škrábance, je možné přikročit k renovaci bez výměny nebo opravy nosné konstrukce podlahy. Podlahy celoplošným přebroušením povrchu zrenovujeme, pak přetmelíme a naneseme konečnou úpravu povrchové vrstvy lakem nebo olejem.

Renovace podlah s nutným zásahem do nosné konstrukce

Narušením nosné konstrukce podlahy je pak třeba oprava či její výměna. Rozebráním podlahy zjistíme rozsah poškození konstrukce a opravou nebo výměnou záklopu či nosné konstrukce, popřípadě náhradou a renovací poškozených podlahových dílců a opětovnou montáží podlahy vytvoříme povrchovou renovaci (brousíme, tmelíme, povrchová úprava olejem nebo lakem).

zpět na rekonstrukce