Nejčastější dotazy

 

Jak dlouho trvá rekonstrukce bytového jádra?

Nenabízíme zázračných 5 dnů realizace, o kterých je možné se dočíst v reklamách nesolidních firem. Vede to totiž jen k tomu, že firma práci uspěchá a má tendence ledacos odbýt. Naše rekonstrukce trvá okolo 7-15 pracovních dnů.

Je potřeba pro rekonstrukci koupelny stavební povolení?

Ve většině případů není.. Stavební povolení je potřeba, pokud se zasahuje do nosných konstrukcí, nebo pokud se výrazně mění dispozice bytu. Každopádně v rámci zakázky nabízíme podporu při řešení tohoto administrativního kroku. V případě budovy s více bytovými jednotkami potřebujete pouze souhlas družstva.

Jaké oprávnění je potřeba k provádění rekonstrukcí bytů a bytových jader?

Z hlediska platného stavebního i živnostenského zákona mohou tyto služby nabízet pouze firmy a živnostníci, mající oprávnění k provádění staveb včetně jejich změn a udržovacích prací na nich. ( jako např. naše firma)

Jaký je rozsah vašich prací?

Jsme specializovaná firma, která provádí komplexní rekonstrukce bytových jader, koupelen, WC a kuchyní. Kromě toho máme okruh naprosto spolehlivých a vyzkoušených partnerů v oblasti kladení PVC a plovoucích podlah, parketáře pro renovace, topenáře aj.

Je možné mít spojenou koupelnu a wc? Není to v rozporu s hygienickými normami?

Spojení koupelny a wc je povoleno pouze v bytech o velikosti do 2 obytných místností ( 2+1, 2kk), Ve větších bytech je nutné mít ještě jedno samostatné wc.

Je možné obývat byt po dobu rekonstrukce bytového jádra?

Ano byt lze obývat. Musí se však počítat s omezeným komfortem, tím, že nebude přístup vody v koupelně. WC se dá po domluvě s naším pracovníkem každý večer po skončení prací provizorně zprovoznit.

Musíme si shánět vlastního elektrikáře, instalatéra nebo obkladače?

Samozřejmě že ne. Disponujeme všemi řemesly potřebnými pro realizaci koupelny. Máte-li však nějakého osvědčeného řemeslníka a chcete ho zapojit do rekonstrukce, je to jen otázka domluvy. Obecně s tím nemáme problém.

Můžeme si dodat vlastní vybavení, nebo materiál pro novou koupelnu?

Ano, nebráníme se tomu. Jen doporučujeme konzultovat s námi vybrané vybavení. U Vámi dodaného vybavení počítejte s většími náklady spojenými s případnou reklamací.

Proč se tak zásadně liší ceny rekonstrukcí bytového jádra u jednotlivých firem?

Častým důvodem je porovnávání nabídek, které nemají stejný rozsah materiálů a prací, protože mnohdy nejsou položky rozepsány a tím pádem nelze nabídky korektně porovnat. Druhý důvod je, že jednotlivé položky převážně sanity, zařizovacích předmětů, atd jsou naceněny obecně. Např někdo uvede položku vana – 1950 Kč, což je nejobyčejnější plechová vana, ale to zákazník nemusí tušit a v jiné nabídce je vana RAVAK ROSA „160“ vč podpory – 9680 Kč.

Kdy můžete rekonstrukci začít?

Zahájení rekonstrukce bytového jádra záleží na složitosti přípravných prací, na připravenosti investora a také na období. Přes letní měsíce je zakázek více a termín zahájení rekonstrukce je obvykle později po prvním kontaktu se zákazníkem. Jinak v průměru cca do 14 dnů od prvního kontaktu lze začít, pokud je rekonstrukce vyloženě jednoduchá, tak i dříve.

Kdo na stavbě odpovídá za kvalitu prací?

Každá stavba (rekonstrukce) má svého stavbyvedoucího, který osobně dohlíží na celý průběh prací. Vede stavební deník a je finančně zainteresován na dokončení rekonstrukce, předáním díla a zaplacením díla.