Kuchyně a nábytek

zpět na rekonstrukce

Nabídka kuchyní

Nabídka kuchyní. Nabídka kuchyní. Nabídka kuchyní. Nabídka kuchyní. Nabídka kuchyní. Nabídka kuchyní. Nabídka kuchyní. Nabídka kuchyní.

Rekonstrukce kuchyně

Rekonstrukce bytů, kuchyní, i s dodávkou nábytku, kuchyňských linek a spotřebičů.

Rozhodnutí pro rekonstrukci nebo renovaci kuchyně mohou pramenit z mnoha důvodů. Je dobré si své důvody ujasnit. Tedy v několika bodech se o to pokusíme.

Nejznámější důvody pro rekonstrukci kuchyně:

  • nevyhovující stav stávající kuchyně
  • jiné požadavky na stávající kuchyni
  • kuchyně zestárla ve spotřebičích i nábytku
  • zdravotní stav rozhodl za vás pro rekonstrukci kuchyně


Při rekonstrukci kuchyně často tyto důvody kumulujeme. Nemusí být pouze jeden z těchto, ale mohou být kombinací zmíněných důvodů.


Nevyhovující stav stávající kuchyně

Opticky vám kuchyně nevyhovuje. Přestěhovali jste se, nebo již dlouho bydlíte.  Je jedno, zda z pohledu změny vašeho estetického cítění, nebo rozdílným vkusem po bývalém majiteli, nebo jste si svou kuchyni prostě okoukali. Pak je možné kuchyni zrenovovat. Renovace kuchyně je možná  výměnou pracovní desky a dvířek kuchyňského nábytku. U dvířek může postačit jednoduchá renovace povrchu samolepící folií. Pokud vyměníte kuchyňský nábytek za nový, s vestavěnými spotřebiči, pak vaše kuchyň dostane vzhled nové místnosti a ušetříte tak mnoho místa.

Jiné požadavky na stávající kuchyni

Změna nároků na kuchyňský prostor nese sebou modernizace a stále se vyvíjející požadavky doby. Mnoho nových spotřebičů do našich kuchyní postupem času přibývá. Myčky na nádobí změnily požadavek na mycí část v kuchyni docela.. Vybavení kuchyní se velmi obohatilo. Nové spotřebiče je nutné mít všechny po ruce. S nimi je možné pak efektivně pracovat, ale nesmí v kuchyni překážet. Díky nim se způsob vaření v kuchyni změnil a kuchyň by po všech stránkách měla splňovat inovativní trendy vaření. Moderní kuchyň využívá nové poznatky z ergonomie, výhodné uspořádání kuchyně do pracovního trojúhelníku.

Kuchyně zestárla ve spotřebičích i nábytku

Zde je řeč nejen o opotřebení mechanickém, nebo změně vkusu. Kuchyňské spotřebiče a nábytek nevyhovují pro velkou spotřebu, tvarem, designem, ale i velikostí. Týká se to i kuchyňských dvířek, pojezdů a jiných mechanických částí kuchyňského nábytku, ledničky, trouby, mikrovlné trouby, nebo místa mycí části kuchyňského interiéru. Tyto součásti nefungují, nebo jsou nevyhovující.  Technologie zásuvek a dvířek kuchyňského nábytku se změnily. Stav kuchyně je tedy nutné změnit rekonstrukcí.

Zdravotní stav rozhodl za vás

a nemusí se jednat pouze o usednutí na invalidní vozík. Drobnost, že musíte nasadit brýle při vaření v kuchyni, může znamenat změnu v osvětlení. Děti přerostli o hlavu, jíme více mimo domov a kuchyňský stůl je příliš velký. Nebo opačně, raději se setkáváme u společné rodinné tabuli a velmi rádi vaříme v kuchyni a jíme doma. To jsou rozhodující důvody pro rekonstrukci kuchyně.

Uspořádání kuchyně

Uspořádání kuchyní vychází z obvyklého uspořádání interiéru. Je tedy možné, že vaše kuchyň některému ze základních pravidlům bude odpovídat. Tedy pokud nemáte jasnou a to velmi atypickou představu interiéru kuchyně

Rekonstrukce bytů, kuchyní, i s dodávkou nábytku, kuchyňských linek a spotřebičů. Rekonstrukce bytů, kuchyní, i s dodávkou nábytku, kuchyňských linek a spotřebičů. Rekonstrukce bytů, kuchyní, i s dodávkou nábytku, kuchyňských linek a spotřebičů. Rekonstrukce bytů, kuchyní, i s dodávkou nábytku, kuchyňských linek a spotřebičů. Rekonstrukce bytů, kuchyní, i s dodávkou nábytku, kuchyňských linek a spotřebičů.

Lineární kuchyně

(kuchyň na jedné stěně) Lineární kuchyně jsou podle názvu jednořadé uspořádáním. Lineární kuchyň je vhodná pro úzké dlouhé místnosti, kam se jiné uspořádání nevejde. Lineární uspořádání kuchyně využijeme hlavně u malých kuchyní. Je dobré, když stěna, na které je kuchyňská linka s hlavní pracovní deskou, nemá okna nebo dveře. Šířka lineární kuchyně má mít minimálně 1,8 metru. Pracovní zóny v lineární kuchyni jsou uspořádány vedle sebe s doporučením umístit mycí zónu uprostřed.

Souběžná kuchyně - Dvouřadá kuchyně

dvouřadá kuchyně je vhodná tehdy pokud  máte dostatek prostoru. Dvouřadá kuchyně je jedním z nejlepších možných variant. Při uspořádání interiéru souběžné kuchyně máte před sebou vždy to, co zrovna chcete používat - dřez, sporák, ledničku. Šířka souběžné kuchyně má být alespoň 250 cm.

Kuchyně ve tvaru L

uspořádání kuchyně ve tvaru "L" je dobrou volbou, pokud do kuchyně umístíte stůl, který se snadněji vejde do protilehlého rohu kuchyně. Uspořádání interiéru kuchyně do tvaru L minimalizuje problémy s nadměrným provozem v pracovní části kuchyně.

Kuchyně ve tvaru U

vytvoří opravdu luxusní kuchyň. V interiéru kuchyně ve tvaru U bude vždy všechno po ruce. Kuchyňské práce jsou rychlejší a příjemnější, zde se dá mluvit o obytné kuchyni. Je možné využívat jednu stěnu jako servírovací plochu.

Kuchyně se středovým ostrůvkem

má velmi osobitý ráz. Interiér kuchyně je řešen do tvaru U a je doplněn středovým ostrůvkem. Tento ostrůvek rozšíří  pracovní prostor kuchyně. Máte tak nejlepší interiér kuchyně jaký je možné si pořídit.