Zateplení

Zateplení fasád

Ceny tepla se stále zvyšují a změnu není ani v budoucnu možné čekat. Začínáme uvažovat jak ušetřit na energiích za teplo. Pro zateplení fasád bytových a nebytových domů jsou zateplovací systémy tepelně izolačních materiálů.

Úspory energie jsou v současné době jedním z hlavních témat při rekonstrukci domu, ale i při nové stavbě. Izolační systémy tvoří úsporu na energiích již při pořízení domu, dále pak v celkových nákladech na vytápění. Základem jak ušetřit je kvalitní zateplení obvodových stěn budovy. Pracujeme s prověřenými systémy špičkových evropských výrobců, které jsou zařazeny do kvalitativní třídy A, používáme na fasádu pouze omítky s biocidními přísadami. Zabraňují vzniku plísní na fasádě. Provádíme také zateplení střech, půd, sklepů a výměnu oken.

Zateplení - polystyrénovými deskami

zateplení fasády domu je nejrozšířenější u obvodových stěn budov ať již bytové nebo rodinné výstavby. V porovnání s ostatními způsoby zateplení se vyznačuje poměrně nízkými pořizovacími náklady a vysokými užitnými vlastnostmi. Povrchovou úpravu těchto zateplovacích systémů tvoří tenkovrstvé šlechtěné omítky v různém provedení o různé zrnitosti a barevných odstínech.

Ekonomická návratnost investic do zateplen

Ekonomicky uvažujícího investora musí zajímat i návratnost vložených investic. Vypočítat si ekonomickou návratnost zateplení není úplně jednoduché a mnoho investorů proto osloví energetické auditory. Auditor podle přesně vypracované metodiky stanoví i dobu návratnosti realizované či uvažované investice. Tento audit provádějí zkušení odborníci, proškolení pro tuto činnost, a jejich úkolem je stanovit optimální technicko - ekonomické řešení hospodaření s energií v objektu jako celku, s ohledem na minimální náklady a maximální energetické úspory.

Hledáte-li jinou, levnější cestu, jak si návratnost s rozumnou mírou pravděpodobnosti spočítat sami, můžete ji určit výpočtem z níže uvedeného vzorce:

ΔER = ( U1 – U2 ) / 3,25 (GJ / rok )

Výsledkem je, kolik GJ vytápění ušetříte během jednoho roku.

kde:
U1 – součinitel prostupu tepla původní skladby konstrukce ( W / m2 . K )
U2 – součinitel prostupu tepla nové skladby konstrukce ( W / m2 . K )

Příklad:

Dle rozpočtu stavební společnosti vychází průměrná cena zateplení na částku 900 Kč/m2.

U1 – součinitel prostupu tepla původní skladby konstrukce 1,25 W / m2 .K
U2 – součinitel prostupu tepla nové skladby konstrukce 0,14 W / m2 . K

ΔER = ( 1,25 – 0,14 ) / 3,25 = 0,342 (GJ / rok )

Závěr:

Při ceně 400 (Kč / GJ) a ΔER = 0,342 (GJ / rok ) z výše uvedeného výpočtu vyplývá:
ušetřená částka 400 * 0,342 = 136,8 Kč/m2 za rok.

Ekonomická návratnost zateplení je:

(cena zateplení Kč/m2)/(ušetřená částka za rok Kč / m2 . rok) = 900 / 136,8 = 6,58 roků.

Cena zateplení se zúročí v ušetřených penězích za topení za 6,58 let.

Jak zateplení ekonomicky zefektivnit

Doba ekonomické návratnosti je výrazně ovlivněna pořizovací cenou zateplení, která se skládá nejen z izolantu a omítky, ale také z lešení, dopravy, zařízení staveniště, atd.. Pokud se vám podaří sloučit zateplení objektu s jinou činností (oprava fasády či balkonů, výměna oken a vstupních dveří,...)výrazně zkrátíte dobu ekonomické návratnosti zateplení domu.

Počasí Brno - Slunečno.cz

RSS kanál

Syndikovat obsah

Novinky na mail

Zde se můžete přihlásit
k odběru novinek a akcí

Dnes je22.říjen
2017

Sabina

42. týden

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer