Monolitická schodiště

jsou schodiště realizovaná přímo na místě stavby. Schodiště se mohou danému prostoru a stavbě upravit dle vašich specifických představ. Pokud představu nemáte, pak vám můžeme takové řešení schodiště navrhnout.

Při realizaci schodiště si můžete nechat vyrobit schodišťová ramena prefabrikovaná a také je možné vyrobit na místě z betonové směsi. Při výrobě na místě se dají přizpůsobit případným nárokům během výstavby. Pokud se jedná o výrobek, tak už jej jen velmi těžko můžete předělat nebo upravit. Je tu i jedna výhoda Prefa-výrobku. Okamžité použití schodiště. V případě betonáže monolitických schodů je lze také použít, ale v nutných případech.

Je několik způsobů jak realizovat monolitické schodiště.

Výhody železobetonového schodiště

  • konstrukce monolitického schodiště je pevná, stabilní, nechvěje se, neduní a nevrže
  • možnost zmonolitnit současně se stropní konstrukci
  • stavební prvek se může používat už během stavby a usnadní tak práci
  • možnost přizpůsobit schodiště případným změnám vzniklým během stavby
  • zhotovení přímo na místě (odpadá těžká mechanizace)

Schodiště bude ve domově významným funkčním, ale i estetickým prvkem interiéru. Nosnou konstrukcí schodišť v domech bývá beton, ale to si ani neuvědomíme, protože beton není konečnou úpravou. Povrch nášlapů a podstupnic může být upraven dlažbou, kamenem nebo dřevem. Materiály májí své možnosti, ale i své limity. Máme také představy o tom jak kombinovati materiály a tvary. Jedno by však měla mít všechna schodiště společné a to je kvalitní provedení. Železobeton je na schodišťové konstrukce vhodný. Je velmi dobře zpracovatelný. Vyžaduje však pečlivou přípravu staveniště, nosné konstrukce, má velký nárok na dostatečný prostor,  dobré řemeslníky a nezanedbatelné je i kvalitní zpracování betonů. Kvalitní schodiště vám dopřeje pohodlný výstup a také sestup. Při kterém se nesmíte bát možného pádu. Schodnice by měli mít dostatečnou šířku a přiměřenou výšku.

Rádi vám vytvoříme po zaměření schodišťové šachty cenovou kalkulaci.

Počasí Brno - Slunečno.cz

RSS kanál

Syndikovat obsah

Novinky na mail

Zde se můžete přihlásit
k odběru novinek a akcí

Dnes je22.říjen
2017

Sabina

42. týden

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer