Novinky a tipy z našeho oboru

2013  2014  2015

Novinky v roce 2015

 

3.4.2015

Proměna panelákového bytu

Z pražského panelákového bytu 1 + 1 o ploše 36 metrů čtverečních měla vzniknout garsoniéra pro studentku vysoké školy. Samozřejmě se počítalo s odstraněním umakartového jádra a nemoderních starých vestavných skříní v předsíni.

Zdroj: Novinky CZ

30.3.2015

Jak proměnit poničený byt "lidovou tvořivostí"

Požadavky na bydlení se mění, i byty v činžovních domech z první republiky dispozicí už často majitelům nevyhovují. Bourání příček však bývá ve starších domech velmi náročné, nebo i nemožné. A bez odborníka vyloučené.

Zdroj: Novinky CZ

 

Novinky v roce 2014

 

5.2.2014

I malá paneláková garsonka se může proměnit v moderní domov

Panelové domy mohou být považovány za přežitek minulé doby, ale faktem zůstává, že v nich stále bydlí velké množství lidí. Hlavním problémem bývá hluk a špína ve společných prostorách a nedostatek místa v bytech. S tím prvním někdy nelze téměř nic dělat, ale s nevyhovujícími dispozicemi bytu si odborná rekonstrukce dokáže vcelku dobře poradit.

Zdroj: Novinky.cz

3.2.2014

Bytový designér pomůže s návrhem interiéru

Právě bytový designér nebo architekt se totiž dobře orientují v nabídce na trhu, vyznají se v materiálech a ovládají ergonomická pravidla, a tak nás ušetří mnohých chyb při rekonstrukcích, nehledě na náš čas i finance. Můžou dokonce nabídnout i autorský dohled a koordinovat dodavatelepři rekonstrukci.

Zdroj: Novinky.cz

28.1.2014

Po rázné rekonstrukci bytu 1+1 vzniklo pohodové bydlení pro mladý pár

Co nás v našich bytech trápí nejvíce? Bez ohledu na to, zda máte byt v paneláku, v nové výstavbě, či ve starším zděném domě, jedním z nejčastějších problémů, s kterými se v menších bytech neustále potýkáme, je nedostatek místa, který nás ve většině bytů provází na každém kroku.

Zdroj: Novinky.cz

Novinky v roce 2013

25.12.2013

PORADNA ARCHITEKTA: Jak odstranit chyby

Zděné domy ze 60. let mají řadu výhod, ale většinou jednu velkou chybu: nevyhovující dispozici pro současný životní styl. To platí i o bytě 3 + 1, který si mladá žena koupila na úvěr. Po jeho doplacení měla jasno: byt potřebuje rekonstrukci.

Zdroj: Bydlení iDnes.cz

10.11.2013

Tři důvody k proměně bytu

Také si myslíte, že konečně nastal čas na proměnu vašeho původního, zastaralého a nepraktického bydlení? Řešení je mnoho, ale v každém případě vás čeká více či méně náročná rekonstrukce, která se, obrazně řečeno, mnohdy podívá až na dno vaší peněženky.

Zdroj: PanelPlus.cz

9.10.2013

Do detailu harmonicky sladěný

Značka RAVAK uvádí nejucelenější koupelnový koncept na českém trhu. Koncept Chrome je harmonicky sladěný do každého detailu, a to jak funkčností jednotlivých součástí, tak jejich designem.

Zdroj: PanelPlus.cz

9.9.2013

Zdařilá rekonstrukce bytu

Také často přemýšlíte o tom, zda by bylo možné stávající podobu vašeho bydlení vylepšit? V některých případech jsme vedeni potřebou vhodnějšího uspořádání, které by nám poskytlo více využitelného prostoru. Nejsou ale výjimečné ani případy, kdy „jen“ požadujeme změnu ve prospěch bydlení na úrovni vyššího standardu.

Zdroj: PnelPlus.cz

6.9.2013

Paneláková koupelna s oknem je jako splněný sen

Nová koupelna, nové podlahy, nová dispozice... Proměny starých panelákových bytů jsou "jako přes kopírák". Měnit je nutné vše, stejná je i snaha majitelů získat z dispozičního řešení bytu co nejvíce. Někdy se ovšem podaří vytvořit i koupelnu s oknem.

Zdroj: Bydlení iDnes.cz

19.8.2013

Rekonstrukce panelového bytu 2+1. Má koupelnu s oknem. Čtyři varianty řešení.

Panelákový byt 2 + 1 si přímo říkal o totální rekonstrukci. Naštěstí nebyl problém změnit špatnou dispozici, protože žádná vnitřní zeď nebyla nosná. Majitelka si proto mohla dovolit výrazné změny.

Zdroj: Bydlení iDnes.cz

15.7.2013

Když se nosná zeď v panelákovém bytě krájí jako perník na malé díly

Mladý pár koupil byt na pražském sídlišti Stodůlky. Vyhovovalo jim dvougenerační řešení bytu, méně spokojeni však byli s příliš velkou chodbou, malou koupelnou a nedostatkem úložných prostor.

Zdroj: Bydlení iDnes.cz

28.6.2013

Poradna architekta

Jak zvětšit miniaturní kuchyň a koupelnu? Malé kuchyně i koupelny jsou typickým problémem zděných bytů v domech postavených přibližně před padesáti lety.Většina jejich majitelů tak touží po změně, což však znamená velký zásah do dispozice.

Zdroj: Bydlení iDnes.cz

26.6.2013

Tři varianty rekonstrukce panelového bytu

Rekonstrukce bytu může být zaměřena především na zlepšení jeho technického stavu a výměnu již dosluhujících prvků za nové, moderní. U řady dispozic panelákových bytů ale můžeme současně uplatnit i mnoho velmi zajímavých nových řešení a dát prostoru zcela jinou tvář. Ne náhodou se obě možnosti nejčastěji dotýkají koupelny, případně i kuchyně a navazujících částí bytu.

Zdroj: Novinky.cz

24.6.2013

Vybouráním starého jádra dostal byt zcela nový nádech i prostor

Vybourání umakartového jádra je nejčastější i nejsnadnější přestavbou panelákového bytu. Pokud je jádro „uzavřeno“ mezi panely, dispozice se příliš nezmění a koupelna se zvětší jen o několik centimetrů. U některých konstrukčních soustav se ale prostor zbavený jádra otevře a nabídne zcela nové možnosti.

Zdroj: Novinky.cz

6.6.2013

Indukce, nebo sklokeramika aneb jakou varnou desku vybrat

Víte, jaký je rozdíl mezi indukční a sklokeramickou varnou deskou? Přestože se na první pohled zdají být k nerozeznání. Kromě rozdílné energetické náročnosti, rozdíl jednoznačně poznáme při vaření.

Zdroj: Novinky.cz

28. 5 . 2013

Test kuchyňských linek.

Na serveru iDNES.cz byl od 28.5. do 1.6. 2013 na tomto místě zpřístupněn test několika kuchyňských studií. Figurantka redakce jich obešla celkem osm. Do testu byla zařazena i společnost Oresi, která upozornila na pochybení týkající se zveřejněných informací o kuchyni Oresi.

Zdroj: Bydlení iDnes.cz

27.5.2013

Dvě varianty rekonstrukce 4+1 v paneláku

Kdo by netoužil po pěkném a zároveň praktickém bydlení? Ať už renovujete své bydlení z estetického, či funkčního hlediska, vždy se nejprve zamyslete nad možnostmi, ale hlavně omezeními prostoru.

Zdroj: PanelPlus.cz

24.5.2013

Jak vyzrát na malou koupelnu.

Malá koupelna je běžnou realitou českých panelákových sídlišť. Přestože mnozí majitelé bytů se již pustili do její rekonstrukce, celá řada dalších na přestavbu teprve čeká. Problém přitom nespočívá jen v nedostatku prostoru a mnohdy omezených finančních možnostech. Mnozí lidé totiž při obnově koupelny volí stále stejné prostorové řešení, a to i když zcela nevyhovuje jejich potřebám.

Zdroj: PnelPlus.cz

24.5.2013

Odtok sprchového koutu – praktičnost a krása v jednom.

Vaničky jsou klasikou mnoha sprchových koutů. Kdo však renovuje nebo staví nové bydlení, vsadí raději na sprchový kout, jehož dno tvoří dlažba podlahy. Takový nejenže nenarušuje design koupelny, ale oceníme i pohodlnější přístup.

Zdroj: Novinky.cz

22.5.2013

Dvě varianty rekonstrukce 2+1.

 

Chyby vzniklé při stavbě panelových domů použitím nekvalitního materiálu na první pohled člověka příliš netrápí, mnohé jiné věci vadí skoro denně. Patří mezi ně například stísněnost prostor, která je dána nejen velikostí místností, ale i výškou 260 centimetrů.

 

Zdroj: PanelPlus.cz

21.5.2013

Rekonstrukce koupelny – nejdůležitější věci, které si musíte ujasnit.

Jestliže se chystáte rekonstruovat koupelnu, usnadníme vám to. Přinášíme rady, díky kterým bude proměna celé místnosti hračka.

Zdroj: Bydleni iDnes.cz

10.5.2013

Jak z panelákového bytu 2+1 udělat byt pro čtyři lidi.

Mladá dvojice by si ráda pořídila rodinu, jenže zatím k tomu chybí maličkost: vhodně upravený byt. Malé panelákové 2 + 1 je ještě v původním stavu, včetně umakartového jádra.

Zdroj: Bydlení iDnes.cz

19.4.2013

Spojit, či nespojit kuchyň s obyvákem v bytě 3+1?

Děti odejdou z bytu, rodiče se pomalu chystají do důchodu. Panelákový byt 3 + 1 potřebuje najednou jiné rozdělení místností než doposud. Drobné úpravy z posledních let, jimiž většina těchto bytů prošla, už nestačí.

Zdroj: Bydlení iDnes.cz

29.3.2013

Kde vzít další pokoj v bytě 2+1? Co třeba zrušit chodbu.

Byt v terasovém domě nemá dobrou dispozici. Zbytečně prostoru zabírají chodby, obývací pokoj je "odtržený" od kuchyně, která je moc tmavá. Mladému páru chybí i dětský pokoj pro dvě děti, s nimiž do budoucna počítá.

Zdroj: Bydlení iDnes.cz

1.3.2013

Rekonstrukce panelákového bytu: ve 4+1 skončila pračka ve skříni,

Rekonstrukci bytu v panelovém domě většina lidí bere jako dočasnou investici do bydlení, něco jako přestupnou stanici. V případě páru z pražského Jižního Města to bylo jinak: ve čtyřpokojovém bytě v blízkosti zeleně plánují zůstat již natrvalo.

Zdroj: Bydlení iDnes.cz

 

Počasí Brno - Slunečno.cz

RSS kanál

Syndikovat obsah

Novinky na mail

Zde se můžete přihlásit
k odběru novinek a akcí

Dnes je22.říjen
2017

Sabina

42. týden

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer